Yhteystiedot

Marika Taskinen
yhdistys@prolukio.fi, 050 5394974
Pro Lukio ry:n toiminnanjohtaja

Puheenjohtaja

Tarja Aro-Kuuskoski
tarja.aro-kuuskoski@hel.fi, 09 310 82365
Lukiokoulutuksen päällikkö, Helsingin kaupunki

Hallituksen jäsenet

Johanna Rintapää
johanna.rintapaa@taidekaupunki.fi, 044 728 8214
Vararehtori, opinto-ohjaaja, Mäntän lukio

Pekka Hurskainen
pekka.z.hurskainen@helsinki.fi, 0503622969
Rehtori, Viikin normaalikoulun lukio

Susanna Metsälä
metsala.susanna@gmail.com
Taideyliopiston Teatterikorkeakoulu

Riitta-Mari Punkki-Heikkinen
riitta-mari.punkki-heikkinen@ouka.fi, + 358 44 7039281
Oulun Suomalaisen Yhteiskoulun lukion rehtori

Päivi Kiiski
paivi.kiiski@kuopio.fi, 044 718 4569
Kuopion lyseon rehtori

Anni Virnes
anni.virnes@espoo.fi, + 358 40 639 3990
Etelä-Tapiolan lukion rehtori, Espoo

Petri Vuorinen
petri.vuorinen@engs.fi, +358 50 303 0368
Englantilaisen koulun rehtori, Helsinki

Samuli Laitinen
samuli.laitinen@gradia.fi, +358 40 341 4494
Tulosaluejohtaja, rehtori, Gradia-lukiot, Jyväskylä

Laskutus- ja maksuasiat

Lukioseminaarin lasku- ja maksuasioissa ota yhteyttä Kaisa Olenius-Kumliniin +358 40 5898202

Sivujen ylläpito

Salla Iivanainen

Siirry sivun alkuun